3 tipy pro silnou imunitu

2/8/2022

Víte, kdy přichází největší prověrka imunity? Koncem zimy. Letní zásoby energie ze slunce a přirozených vitaminů jsou tatam. Zakaboněné dny na náladě nepřidají a depresivní zprávy v televizi už vůbec ne. Ale nemusí to tak být. Imunitu můžete posilovat jako svaly ve fitku. Pěstováním dobré nálady a zdravých zvyků. A můžete přidat i naše 3 osvědčené tipy.

1 │Posilující éterické oleje a směsi

Všechny éterické oleje mají účinky proti bakteriím, virům, plísním a nějak posilují imunitu, některé však o poznání víc. Víme, které. Opravdoví siláci v tomto směru jsou Tymián Thymol, Eukalyptus, Ravintsara, Tea tree, Hřebíček, Šalvěj lékařská, CitronBorovice. Ze směsí éterických olejů pak především Climarome, FinskáPolární. Používání je snadné. 3–8 kapek nakapejte do aromalampy či difuzéru. Odpařováním pročistí a příjemně provoní vzduch vašeho domova. Na cestách, zejména v čase viróz, můžete používat papírový ubrousek nebo inhalátor s pár kapkami silice. Výborné jsou koupele – vybraný éterický olej v množství 5–10 kapek rozmíchejte v 10 ml smetany a přidejte do vody. Nebo zkuste masáže – do 50 ml olejového základu přidejte 30–38 kapek posilující vonné silice či směsi a masážní olej je na světě. Pro děti samozřejmě dávkujte podstatně méně kapek.

2│Eleuterokok – čertův keř

Čertův keř nazývají eleuterokok na Sibiři, kde roste. Hlavně pro jeho dlouhé ostré trny a neprostupné houštiny, které tvoří. Krom toho, ale i pro čertovky silné stimulační, tonizující a adaptogenní účinky jeho kořenů. Považuje se za mimořádný posilovač imunity, možná ještě silnější než jeho slavný bratranec ženšen. Není proto divu, že Eleuterokok – extraktEleuterokok – extrakt s beta-glukanem jsou už léta oblíbenými stálicemi Original ATOK, zejména v zimním čase. Dopřejte si posilovací kúru, pocítíte příliv energie. Měsíc užívejte 15 kapek extraktu 3x denně před jídlem, poté užívání na týden dva přerušte a postup zopakujte, podle potřeby i několikrát. Extrakt můžete ve velmi nízkých dávkách dávat i dětem; počet kapek by měl odpovídat věku dítěte, například u tříletého dítěte 3 kapky denně.

3│ Vitamin C neboli kyselina askorbová

Vitamin C je pro dobrou imunitu jako základy pro stavbu domu. Zastane mnoho věcí najednou. Posílí vás při únavě a vyčerpání, podpoří tvorbu kolagenu, správnou funkci vašich cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů, ochrání vaše buňky před oxidativním stresem, pomůže vám k vyrovnanější psychice a mnoho dalšího. Jak jen to jde, dopřávejte si proto vitamin C ve formě čerstvé zeleniny a ovoce, ale v tomto období, kdy je málo přirozených zdrojů, určitě přijde vhod i Vitamin C v prášku, nejlépe několikrát denně v malých dávkách rozpuštěný v minerálce či čaji teplém do 40 °C. Doporučená denní potřeba je 60–100 mg pro dospělé, 70–90 mg pro těhotné a kojící ženy a 40–50 mg pro děti. Kuřáci by měli dávkování zvýšit.Představujeme vám prostory, které jsme vybudovali v rámci projektu „Rekonstrukce objektu ATOK Ústí nad Labem“ spolufinancovaným z EU OP PIK. Více ZDE.


© 1997–2022 Cosmetics ATOK International s. r. o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.