Aroma~sauna

1/6/2020

Sauna, to je nejlepší doktor a kosmetický salon v jednom! To vám potvrdí každý poctivý saunomil. A co teprve, když svůj pravidelný dvou-tříhodinový pobyt v chrámu očisty „vytuníte“ aromaterapií. Jako byste celému rituálu dali další rozměr. Saunování si pak užijete na 200 %! Máme pro vás 6 tipů, jak na to.

1 ׀ Připravte pleť. Touží volně dýchat!

Než vejdete do potírny, perfektně se odličte. Sáhněte třeba po saténově jemném Odličovacím mléku Oves-konopí. Není nic horšího, než make-up roztékající se v horku a póry ucpané pudrem. Právě v sauně se póry naplno otvírají, aby se jimi z těla vyplavily všechny nečistoty, a pokožka touží volně dýchat. Tak jí to nestěžujte.

2 ׀ Do sauny vstupujte jako do chrámu. Dokonale čistí.

Už máte čistý obličej? Pojďte na tělo. Dejte si vydatnou teplou sprchu a spláchněte pot a nečistoty. Použijte například aromaterapeutický Sprchový olej Grapefruit, který pokožku nejen šetrně omyje, ale také zlepší její tonus a svěží vůní vám zvedne i náladu. Nevynechejte žádné zákoutí těla. Nechcete přece, aby ostatní v potírně dýchali váš celodenní pot, parfémy a deodoranty? Po sprchování se nezapomeňte dobře osušit. A hurá do potírny!

3 ׀ Finská sauna – horká, suchá, voňavá

Správná finská sauna je vytopená asi na 95 °C a vlhkost vzduchu je v ní kolem 15 %. Tak nabízí nejpříjemnější saunovací požitek. S vůněmi pak požitek na entou. Éterické oleje působí na nervový systém, hormony, emoce, podporují dýchání, posilují imunitu a všechny ozdravné procesy ve vašem těle. Díky rozšířeným pórům je v sauně dokážete přijímat mnohem intenzivněji. Ideální je nakapat 10–15 kapek (množství tak pro 4 osoby) na kousek dřeva nebo buničiny a umístit poblíž kamen. Skvěle působí zejména „dýchací“, posilující a relaxační směsi jako LesníFinskáPolární a Relax. No řekněte, co je víc, než ležet na prknech, z těla i mysli uvolňovat toxiny a s vůní jedle a eukalyptu se propadat do hlubokého klidu. Pak rozpálení skočit do ledového bazénku a prožívat tu nepopsatelnou saunovou extázi. A celé kolečko znovu. Aspoň 3x.

4 ׀ Skvělé načasování pro peeling

Chcete ještě více podpořit látkovou výměnu v pokožce? Do druhého nebo třetího kolečka začleňte peeling. Když je pokožka krásně uvolněná a póry otevřené je obzvláště účinný. Po 5–10 minutách prohřátí vyjděte z potírny, Sprchovým peelingem Acai – aloe vera jemně promasírujte pokožku celého těla a vraťte se „dopotit“. Pobyt v potírně trvá 10–20 minut, u každého podle jeho pocitů. Než se pak půjdete ochladit do ledového bazénku, pod sprchou peeling důkladně smyjte vlažnou vodou. Vaše pokožka bude úžasně hebká, zbavená starých kožních buněk. Prostě znovuzrozená.

5 ׀ Masáž v sauně – nejlepší nápad!

Víte, proč milovníci sauny tak milují masáže? A proč jsou masérny většinou přímo příslušenstvím saun? Obě procedury se totiž báječně doplňují. Ze sauny jste prohřátí, dobře prokrvení a máte dokonale uvolněné svaly. Tedy jste perfektně připraveni na masáž. A taková masáž pak působí daleko intenzivněji a zároveň snižuje námahu maséra. Pokud si chcete dopřát aromamasáž, ideální čas na ni je po posledním pobytu v potírně. V tomto případě vynechejte ochlazení v ledovém bazénku, pouze se vysprchujete od potu vlažnou vodou. Ochládat budete průběžně při masáži. Pokud chcete podpořit zklidnění a relaxaci, dopřejte si masáž s oleji a oleogely řady Wellness & relax, které můžete střídat podle momentálních pocitů a nálady. Zamilujete si je. A vaše pokožka ještě víc. Díky nim bude vyživená, pružná, vláčná a krásně voňavá.

6 ׀ …a nakonec půlhodina blaha s maskou

Každá správná sauna má končit alespoň půlhodinkou relaxace na lehátku v přítmí, kdy jste zabaleni do suchého prostěradla a ideálně ještě do deky. Když se o tento zážitek ošidíte, jako byste sundali třešničku z dortu. Navíc tento čas můžete využít k aplikaci pleťové masky. Čistá a uvolněná pokožka po sauně velmi snadno vstřebává všechny výživné látky. Výborná je třeba krémová Regenerační maska Mořské řasy, a to i v tom, že ji nemusíte smývat. Naneste si jemnou vrstvu na pleť a nechte působit. Pokožka ji většinou během pár minut hladově „vcucne“, a pokud ne, zbytek masky snadno vmasírujete do pokožky.Představujeme vám prostory, které jsme vybudovali v rámci projektu „Rekonstrukce objektu ATOK Ústí nad Labem“ spolufinancovaným z EU OP PIK. Více ZDE.


© 1997–2022 Cosmetics ATOK International s. r. o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.