Pleť čistit oleji? Ideální!

9/28/2020

Čistit pleť oleji? Někomu to asi zní jako scifi. Ale věřte, je to nejpřirozenější a nejúčinnější čištění, jaké můžete pokožce nabídnout. Už naše babičky věděly, že na kolomaz a skvrny od tuků nejlépe vyčistí zase jen tuky a oleji.

PĚNU NAHRAĎTE PŘÍRODOU

Na trhu je spousta odličovacích přípravků, ale hlavně tenzidových, tedy pěnivých. Pleť sice vyčistí, ale tak zgruntu, že přitom zlikvidují i její ochranný tukový film. Při častém používání pokožku rukou vysuší a učiní ji křehkou a zranitelnou. Nelze se divit, že vás pak svědí, pne, šupinatí a je náchylná k tvorbě ekzémů. Oleje jsou mnohem moudřejší volbou. Pěnu sice nenadělají, ale pleť vyčistí stejně dokonale, a hlavně – jemně, ohleduplně a s respektem k její fyziologické ochranné vrstvě.

OLEJE FUNGUJÍ!

Se zbytky mazu, líčidel, make-upu a dalšími nečistotami je to úplně stejné jako s kolomazí. Chcete se jich zbavit? Sáhněte po olejích. A úplně nejlépe po HYDROFILNÍCH OLEJÍCH Original ATOK, tedy po těch doplněných o emulgátory, které zajišťují jejich pojivost s vodou. Mezi hydrofilní oleje patří v podstatě všechny mycí oleje – na ruce, na vlasy, koupelové, sprchovací, čisticí i odličovací. Je však dobré, je rozlišovat, protože každou skupinu jsme vybavili nejúčinnější skladbou olejů. K odličování a čištění pleti jsou tedy ideální odličovací a čisticí oleje.

VYBERTE SI TEN NEJLEPŠÍ

Každý má jinou pleť, proto mu sedne i jiný olej. Vyberte si proto ten nejlepší pro vás. Odličovací olej MAKE-UP a Čisticí olej NEUTRAL neobsahují éterické oleje, ale pouze nejjemnější rostlinné oleje, například z mandlí a pšeničných klíčků. Jsou proto TOP volbou pro extrémně citlivou a alergickou pleť. Čisticí olej RŮŽOVÉ DŘEVO je vhodný pro suchou a zánětlivou pokožku. Když máte mastnou pleť, zvolte Čisticí olej SANTAL. Pokud jste šťastní majitelé normální a smíšené pleti, „pravým ořechovým“ pro vás bude opojně vonící Čisticí olej YLANG-YLANG.

JAK NA TO? JEDNODUŠE

  1. Na navlhčenou pokožku naneste pár kapek vybraného hydrofilního oleje.

  2. Olej jemně rozetřete, vytvoří se z něj mléčně zbarvená emulze. Pokud potřebujete odstranit opravdu silný make-up, přidejte o kapku více oleje i vody. Emulzi pak nechte na pokožce chvilku působit, nečistoty se na ni naváží jako magnet.

  3. Poté je pomocí vatových tamponků odstraňte.

  4. Nakonec pleť dočistěte vhodnou pleťovou vodu nebo tonikem. Poslední tamponek by měl zůstat bílý. Takto vyčištěná pokožka je dokonale připravena na další péči sér, krémů a regeneračních olejů.

TIP: Tuto proceduru si zjednodušíte, když ji budete provádět v rámci večerního mytí přímo ve sprše. Emulzi z obličeje pak můžete smýt proudem vody a tamponky použít už jen na dočištění. Praktické a efektivní.Představujeme vám prostory, které jsme vybudovali v rámci projektu „Rekonstrukce objektu ATOK Ústí nad Labem“ spolufinancovaným z EU OP PIK. Více ZDE.


© 1997–2022 Cosmetics ATOK International s. r. o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.