Šalvěje ~ lékařská nebo muškátová?

8/24/2021

Očista, obnova, projasnění, inspirace… svěřte se šalvěji a zažijete kouzla. Ať už to bude černá, bílá, divotvorná či jiná z 900člené rodiny šalvějí, vždy to bude silné, opojné, mystické. Jste připraveni? Najde si vás. A jestli milujete aromaterapii a éterické oleje, jako první to nejspíš bude šalvěj lékařská nebo muškátová.

Očistná šalvěj lékařská

Cítíte se zmateni, unaveni, bolí vás hlava? Obraťte se na šalvěj lékařskou. Jen málo bylin dokáže osvěžit, pročistit mysl a projasnit vnímání jako ona. Už ve starých spisech ji opěvují jako „bylinu jedinečnou pro hlavu a mozek, zrychlující činnost smyslů a paměti“. Stejně tak se na tuto legendární léčivku s fialovými květy dá spolehnout při hojení ran, zánětech v krku nebo infekcích úst.

Éterický olej Šalvěj lékařská se získává destilací listů vodní parou. Je čirý a světle zelený. Jeho aroma je bohaté, svěží, hořce bylinné s kafrovými tóny. Působí antibakteriálně, protiplísňově a protizánětlivě. Povzbudí vás, podpoří proudění krve, posílí imunitu, prohloubí dech, uleví při bolestech a revmatismu.

V kosmetice je šalvěj lékařská jedinečná k péči o mastnou, aknózní a zanícenou pleť. Její stahující účinky oceníte při rozšířených pórech. Protože dezinfikuje a zamezuje pocení, je výborná také do deodorantů a přípravků na nohy.

„ŽENSKÁ“ šalvěj muškátová

Už od pohledu šalvěj muškátová působí více žensky než její kapku drsnější sestra. Okouzlí vás vysokými, mimořádně dekorativními něžně růžovými klasy květů, stejně jako jemnější, tajemně zastřenou vůní. „Ženskou bylinou“ se však nenazývá jen pro aroma a vzhled, ale hlavně pro její jedinečnou schopnost ulevovat při ženských potížích.

Éterický olej Šalvěj muškátová se získává destilací celé rostliny vodní parou. Je čirý, nažloutlý a má svěží, trpké, kouřové aroma s květinovým nádechem. Na rozdíl od šalvěje lékařské neobsahuje potencionálně dráždivý thujon, proto je velmi příjemný a bezpečný i k péči o pokožku. Působí protizánětlivě, protiplísňově, snižuje tlak, uvolňuje křeče a posiluje nervy.

Ženám v přechodu a při návalech pomáhá odvádět horkost a osvěžuje. Je skvělým pomocníkem při PMS, bolestivé menstruaci, mírní bolesti při porodu. Harmonizuje a posiluje také psychiku ženy, navozuje příjemnou euforii a působí afrodiziakálně.Představujeme vám prostory, které jsme vybudovali v rámci projektu „Rekonstrukce objektu ATOK Ústí nad Labem“ spolufinancovaným z EU OP PIK. Více ZDE.


© 1997–2022 Cosmetics ATOK International s. r. o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.