Šetrná dezinfekce pro školáky

Máte doma školáka a řešíte, jakou dezinfekci mu v době kovidové pořídit do školy? Hledáte nějakou šetrnou k jemné dětské pokožce a zároveň opravdu účinnou? Poradíme vám.

DRYÁKY nahraďte PŘÍRODOU

Každá správná dezinfekce obsahuje líh, protože ten „vypálí neřáda“, však víme. Jenže líh také extrémně vysušuje pokožku. Je proto důležité, co dalšího dezinfekce obsahuje. Bohužel, často je to chemie, která devastující účinky lihu na kůži ještě posiluje. Při častém dezinfikování takovými dryáky se nemůžeme divit, že kůže šupinatí, praská, svědí, pne a bolí. Zvlášť ta citlivá dětská. Proto jsme vyvinuli šetrný Dezinfekční sprej na ruce, který kromě 88,9 % alkoholu obsahuje jen dvě přírodní složky: HŘEBÍČKOVOU SILICI a GLYCERIN. Hřebíček posiluje účinky lihu proti bakteriím, virům a plísním a glycerin udržuje pokožku jemnou a vláčnou. Zkrátka tento jemný silák vašim dětem poskytne účinnou a současně citlivou ochranu.

TŘI PRAVIDLA bezpečnosti

Ve srovnání s klasickými dezinfekcemi je Dezinfekční sprej na ruce pečující hitparáda, ale přesto… Líh i hřebíček jsou silné látky, na místě jsou tedy bezpečností opatření. Minimálně tyto tři:

  1. Předem proveďte zkoušku citlivosti pokožky nastříkáním malého množství spreje na ruku dítěte, zvláště pokud je alergik nebo atopik.

  2. Naučte své dítko, jak se sprejem zacházet. Že má nastříkat 1–2 dávky spreje na ruce a důkladně ho rozetřít po celé ploše a všech záhybů a nechat zaschnout. A hlavně stříkat jen na ruce, aby se dezinfekce nedostala jemu nebo nějakému spolužákovi do obličeje.

  3. Poučte ho také, ať si před jídlem umyje ruce, aby nespolykalo zbytky dezinfekce.

Co ještě můžete udělat

Doma naučte děti mýt se Mycím olejem na ruce. Je to jemná přírodní alternativa klasických mýdel a gelů, která na rozdíl od nich pokožku udržuje hebkou a vláčnou. A to i při častém umývání. A třeba se vám s jejich paní učitelkou podaří domluvit používání Mycího oleje i ve škole.

Také děti veďte k používání jemných krémů na ruce. Zkuste například Heřmánkový krém na ruce Lady, pro děti náchylné na ekzémy pak Třezalkový krém Marre nebo Regenerační krém Radio R1.Představujeme vám prostory, které jsme vybudovali v rámci projektu „Rekonstrukce objektu ATOK Ústí nad Labem“ spolufinancovaným z EU OP PIK. Více ZDE.


© 1997–2022 Cosmetics ATOK International s. r. o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.