Vlasy poškozené

Poškozené vlasy se vyznačují ztrátou lesku a pružnosti, matným vzhledem, lámavostí, létavostí, obtížným rozčesáváním apod. Tento stav může být zapříčiněn mnoha vnitřními faktory, ale zpravidla se jedná zejména o jejich mechanické a chemické poškození po trvalé ondulaci, barvení, po dlouhodobém pobytu na slunci nebo v mořské vodě. Tyto faktory způsobují otevření vlasových šupinek a poškození střední vrstvy vlasu. Podíl na poškození vlasů připisujeme i klasickým šamponům. Obsahují agresivní vypírací látky – tenzidy, které jsou absorbovány pokožkou a dlouhodobě narušují její fyziologické funkce.

Stav poškozených vlasů můžeme napravit zlepšením životosprávy a vhodnou péčí. Klasické šampony doporučujeme nahradit vlasovými mycími oleji, podle typu vlasů buď Mycí olej na mastné vlasy nebo Mycí olej na suché vlasy. Tyto přípravky jsou fyziologickou a šetrnou alternativou klasických šamponů. Povzbuzují a prokrvují pokožku hlavy a tím reaktivují činnost vlasových kořínků. Při pravidelném používání vlasového oleje jsou vlasy pevné, poddajné a lesklé. Výborným doplňkem péče o poškozené vlasy je Zábal na vlasy Haar Quantum. Nejlépe se osvědčuje, když 3x týdně malé množství balzámu krátce vmasírujeme do vlasové pokožky a necháme působit přes noc. Přípravek je dobře vymývatelný, proto jej ráno z vlasů snadno opláchneme. Je vhodný i na vlasy barvené a s trvalou.

Velice vhodným doplňkem péče o poškozené vlasy je Obnovující olejové sérum na vlasy.Připravujeme pro naše zákazníky nové reprezentativní prostory. Realizace projektu „Rekonstrukce objektu ATOK Ústí nad Labem“ je spolufinancována z EU OP PIK více ZDE.

© 1997–2021 Cosmetics ATOK International s. r. o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.