Často kladené dotazy

Je vaše kosmetika testována na zvířatech?

Kosmetické výrobky Original ATOK nejsou testovány na zvířatech.
Oficiálně je od roku 2013 zakázáno provádět testování na zvířatech u kosmetiky i surovin pro její výrobu.
Tato skutečnost je pro nás samozřejmostí a odpovídá naší firemní filozofii. Široká škála kosmetických výrobků je vhodná i pro vegany.
V určitých výrobcích figurují ve složení včelí produkty, které tam mají své opodstatnění.

Co mohu udělat pro to, aby mi vaše newslettery nepadaly
do nevyžádané pošty?

Emailovou adresu, ze které Vám newsletter chodí, si vložte do svých kontaktů. Tím by se měl problém vyřešit.

Jak mohu kosmetiku Original ATOK objednat?

  • Prostřednictvím našeho eshopu www.originalatok.cz
  • Prostřednictvím emailu: objednavky@originalatok.cz
  • Písemně/poštou na adrese: Cosmetics ATOK International s.r.o., Přemyslovců 24, 400 07 Ústí nad Labem
  • Telefonicky: +420 475 501 348, +420 602 667 860
  • Osobně: v prodejně sídla společnosti (PO – PÁ – 7:00 – 17:00)

Jak mohu svou objednávku uhradit?

  • Dobírkou – nejpoužívanější způsob platby. Platíte až při převzetí zásilky zboží poštovnímu doručovateli (kurýrovi zvolené přepravní společnosti) nebo na poště.
  • Bankovním převodem – po obdržení vaší objednávky vám zašleme číslo účtu a variabilní symbol (číslo faktury). Zboží zaplatíte předem na náš bankovní účet vedený u KB (číslo účtu je uvedené na faktuře). Po obdržení platby odesíláme zboží. Je důležité uvést správný variabilní symbol, který je shodný s číslem faktury.
  • Platební bránou/online platbou – velmi pohodlný a oblíbený způsob platby. Po vytvoření objednávky jste přesměrováni na bezpečnou platební bránu banky, kde zadáte potřebné údaje. Pokud je transakce autorizována, platba proběhne ihned a zboží odesíláme nejpozději následující pracovní den. Podporujeme bezpečný protokol 3D Secure. Dodavatel nemá pracovníci nemají přístup k údajům o vaší kartě.
  • Hotově (osobní odběr) – v případě osobního odběru vyčkejte prosím na potvrzení, že je zboží pro vás připravené k vyzvednutí na prodejně v sídle firmy. Možnost platby v hotovosti či platební kartou.

Za jak dlouho obdržím svou objednávku?

Standardně a dle obchodních podmínek odesíláme zásilku do 2-3 pracovních dnů. Ve většině případů odchází zásilka druhý den od objednání.

Potřebuji s objednávkou poradit a doporučit vhodné produkty,
jak mám postupovat?

Nabízíme možnost konzultace s odbornou poradkyní. Ráda zodpoví Vaše dotazy a poradí s vhodným výběrem.

Odborná poradna:
475 501 394 info@originalatok.cz

Co mohu udělat pro to, aby mi vaše newslettery nepadaly
do nevyžádané pošty?

Emailovou adresu, ze které Vám newsletter chodí, si vložte do svých kontaktů. Tím bude problém vyřešen.

Jak postupovat při reklamaci?

Prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, zejména, že je bez vad. Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku).

Při výrobě preparátů Original ATOK jsou používány ty nejkvalitnější rostlinné a éterické oleje, naprostým tabu pro nás zůstávají ropné deriváty (jako např. vazelína, parafín). Vzhledem přírodnímu původu obsažených látek, může u jednotlivých preparátů docházet k barevným či chuťovým rozdílům i odlišnostem vůně. Častým jevem je také zákal výrobků, zejména tam, kde jsou při výrobě používány rostlinné oleje lisované za studena. Tyto jevy jsou však naprosto přirozené, v žádném případě nemají vliv na kvalitu ani účinnost preparátu a nemohou být tedy důvodem k odstoupení od smlouvy a ani reklamace.

Podmínkou odpovědnosti prodávajícího za vady je dodržení přiměřených skladovacích podmínek pro preparáty značky Original ATOK (výrobce: Cosmetics ATOK International s.r.o.), a to zejména: uchovávat preparáty při pokojové teplotě, na suchém místě, bez teplotních výkyvů. Preparáty chraňte před slunečním zářením a mrazem. Prodávající neodpovídá za vady na kvalitě způsobené nepřiměřeným skladováním kupujícím.

Shodou s kupní smlouvou podle prvního odstavce se rozumí, že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované, prodávajícím, výrobcem nebo jeho zástupcem popisované, nebo na základě jimi prováděné reklamy očekávané, popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé, že odpovídá požadavkům právních předpisů, je v tomu odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a odpovídá účelu, který prodávající pro použití věci uvádí nebo pro který se věc obvykle používá. Pokud je na zboží vyznačeno datum minimální trvanlivosti, popřípadě použitelnosti, je kupující povinen respektovat tuto dobu spotřeby. Prodávající zejména odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné; se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá; zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy; je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů. Práva z vadného plnění uplatňuje kupující u prodávajícího na adrese jeho sídla nebo místě podnikání. Za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy prodávající obdržel od kupujícího reklamované zboží. Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího.

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s jeho potvrzenou objednávkou, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď dodáním správného množství, výměnou věci, nebo, připouští –li to povaha věci, její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.