Domů / Poradna / Obecné zdravotní potíže / Celulitida
Bannery

Poradenství

Nevíte si rady s výběrem kosmetiky?
Využijte náš bezplatný servis a ptejte se odborníků.
PO-PÁ: 7.30 – 15.00

 

MUDr. Irina Kaplanová

Tel.: +420 475 501 394
Mobil: +420 724 371 089

E-mail: doktor@originalatok.cz
Tento email není určen pro dotazy k registraci a objednávkám.

 

Celulitida

Při celulitidě dochází k zhutnění tukových buněk, které do sebe uzavírají tekutiny a toxické látky. Pokožka pak (i bez stisku prstů) vykazuje prohloubeninky, zaoblení a tukové dolíčky. Celulitida velmi souvisí s ženským hormonem estrogenem, proto jí nejčastěji trpí dívky v pubertě, ženy v těhotenství, v přechodu nebo ženy užívající hormonální antikoncepci. Na jejím vzniku se také podílí špatná výživa a nezdravý životní styl. Celulitida se nejčastěji „usazuje“ na bocích, stehnech a hýždích. Přitom ale nesouvisí s nadváhou, neboť se nevyhýbá ani štíhlým ženám.

Boj s celulitidou je vždy dlouhodobou záležitostí a může být úspěšný jen při komplexním přístupu. Důležitá je strava s dostatkem zeleniny, ovoce a celozrnných produktů. Vhodné jsou také jednodenní očistné půsty. Stejně tak důležitý je pitný režim (denně je třeba vypít 2–3 litry čisté vody, bylinných čajů, ovocných nebo zeleninových šťáv). Nezbytný je pravidelný pohyb, nejlépe běh či svižná chůze. Cílem je rozproudit lymfu, aby byla schopna z těla odvádět toxiny. Tok lymfy významně podpoříme i masážemi. Vhodné jsou například masáže nasucho pomocí lufy či rukavice ze sisalu. Výborné jsou lymfatické masáže. K těmto masážím, ale i k běžným typům masáží prováděným doma, se velmi osvědčují speciální masážní oleje Masážní olej Anticella a Masážní olej Skořice, speciální Zeštíhlující oleogel Mořské řasy (Slim oilgel) nebo Tělový zábal Thermobalzám. Thermobalzám se úspěšně používá také jako „značkovač“ – tzn., že jej vtíráme do nejproblematičtějších partií (popřípadě tato místa ještě zabalíme do potravinářské fólie). Zejména při cvičení pak dochází k intenzivnímu prokrvení a tedy i k detoxikaci takto „označených“ partií. Součástí programu proti celulitidě by měly být také očistné a detoxikační koupele. Velmi účinné jsou také sprchy s rychlou změnou teploty vody, kdy střídáme mírně chladnou vodu s vodou tělesné teploty. Je to výborná „pasívní gymnastika“, která povzbuzuje ochablé kožní vazivo. Ke sprchování při celulitidě jsou vhodný Sprchový olej Grapefruit. K úspěchu v boji s celulitidou nám mohou výrazně pomoci také pravidelné zábaly s Tělový zábal Lympha−kofein.

UPOZORNĚNÍ: Přípravky a éterické oleje s výrazně prokrvujícími účinky by neměli používat těhotné ženy, kojící matky, osoby s vysokým krevním tlakem a epileptici. Přípravky z mořských řas obsahují jód.

Pro telefonické objednávky volejte 475 501 348 (Po–Pá: 7.00–15.30 hodin).
Využít můžete také náš e-mail objednavky@originalatok.cz.

Telefonické objednávky

Pevné linky:

+420 475 501 348
 

Mobilní linky:

+420 608 063 204
+420 602 667 860

Po – Pá: 7.00 – 15.30

E-mailové objednávky

objednavky@originalatok.cz

Obchodní oddělení

telefon: +420 475 501 213
objednavky@originalatok.cz

Reklamace

telefon: +420 475 501 202
reklamace@originalatok.cz

Platby

telefon: +420 475 501 355
platby@originalatok.cz