Pokožka rukou zanedbaná

 

Hezké ruce a nehty nejsou jen výsledkem pravidelné péče, ale především vyvážené stravy. Důležitý je příjem čerstvé zeleniny a ovoce jako zdroje minerálů a vitaminů, ale také příjem potravin s obsahem lecitinu, například oříšků, slunečnicových semínek nebo ovesných vloček. V každém případě však platí, že problémy s pokožkou a nehty nevznikají ze dne na den, a proto i jejich řešení vyžaduje čas a trpělivost.

Pokud je pokožka rukou zanedbaná, hrubá či jinak poškozená, je třeba dopřát ji pravidelné systematické ošetření. Prvním krokem je koupel rukou. Můžeme k ní použít Koupelový olej Meduňka, a to v množství přibližně 10 kapek oleje na 200 ml vody. Do olejové lázně by se již neměly přidávat pěnové mycí přípravky, protože by účinek olejových preparátů snížily. Po koupeli je ideální provést manikúru. Dojde-li během manikúry k drobnému říznutí, postižené místo můžeme vydezinfikovat a krvácení zastavit 1–2 kapkami éterického oleje Levandule extra. Pravidelnou součástí péče by měly být také masáže rukou. Můžeme k nim využít krémy na ruce Heřmánkový krém na ruce Lady, Dýňový krém na ruce Verra a Třezalkový krém na ruce Marre nebo Zklidňující balzám Konopí. Po masáži můžeme ruce na 20–30 minut zabalit do bavlněných rukavic. Zanedbaným rukám rovněž prospěje peeling, například Sprchový peeling Acai – aloe vera.

K běžnému mytí rukou je vhodný Mycí olej na ruce, který je k pokožce velmi citlivý, udržuje její přirozenou vlhkost a jemnost. V průběhu dne lze podle potřeby používat již zmíněné krémy Heřmánkový krém na ruce Lady, Dýňový krém na ruce Verra a Třezalkový krém na ruce Marre. Na nehty je dobré denně nanášet speciální olej Olej na nehty Elastol. Jednou za týden, ale podle potřeby i častěji, je prospěšná lázeň s olivovým olejem: do misky nalijeme trochu zahřátého olivového oleje a asi na 20 minut do něj ponoříme ruce. Při práci s agresivními mycími prostředky samozřejmě doporučujeme používat ochranné rukavice. Pokud jsou ruce přesto drsné, osvědčuje se namazat je před spaním silnou vrstvou regeneračního krému na ruce, navléknout si bavlněné rukavice a zábal nechat působit přes noc. Místo krému je možné použít i Speciální balzám Intisan, který díky svým hojivým vlastnostem přináší výborné výsledky zejména u pokožky přesušené a popraskané.