Milí zákazníci, po dobu letních prázdnin bude firemní prodejna v sídle firmy otevřena každý všední den od 7:00 do 16:00 hodin. Krásné léto přeje tým Original ATOK.

Pokožka vlasů svědivá

 

Svědivost vlasové pokožky může mít několik důvodů. Nejčastěji však bývá vyvolána používáním šamponů, které pokožku přesouší a narušují její ochrannou vrstvu. Takto oslabená pokožka vlasů je pak náchylná k plísňovým onemocněním, lupovitosti a dalším problémům, které jsou příčinou svědivosti.

Pro pravidelnou péči o vlasy doporučujeme přírodní gelový Posilující šampon s kofeinem, nebo mycí olej dle typu vlasů Mycí olej na mastné vlasy nebo Mycí olej na suché vlasy. Při svědivosti může velmi pomoci také aplikace vlasového zábalu Zábal na vlasy Lupulan, jehož účinek zesílíme přidáním éterických olejů Levandule extra, Tea tree nebo speciální směsi éterických olejů Albisan (na 50 ml balzámu počítáme cca 15 kapek éterického oleje nebo směsi éterických olejů). Asi půl lžičky této směsi krátce vmasírujeme do vlasové pokožky, překryjeme speciální Fólií pro zábaly a nahřátým ručníkem. Po 60 minutách fólii i ručník odstraníme a přípravek takto necháme působit ještě 4–6 hodin, nejlépe přes noc. Poté vlasy opláchneme dostatečným množstvím vlažné vody a běžným způsobem upravíme. Tento zábal opakujeme 2–3x týdně až do úplného vymizení problému.