Spáleniny

 

Spáleniny patří mezi nepříjemná zranění, která umí pořádně potrápit. Do této kategorie spadají různé druhy spálenin a mírných popálenin – od těch velmi povrchových – od sluníčka, přes nepříjemné spáleniny - např. od žehličky, až po regeneraci a následnou péči po velkých popáleninách. Podívejte se na tipy Original ATOK.

Vynikajícím prostředkem první pomoci při spáleninách je éterický olej Levandule extra. Pokud jej okamžitě nakapeme na popálené místo, po chvilce ustane bolest, netvoří se puchýře ani záněty. Popáleniny velmi dobře ošetří také speciální krém Regenerační krém Radio R1. Jeho použití je však mnohem širší. Hodí se i na ošetření pokožky před a po radioaktivním ozařování a po opalování. Z lidových prostředků první pomoci se výborně osvědčují i odvar z lněného semínka, šťáva z čerstvé aloe vera nebo obklad z nálevu měsíčku lékařského. Zcela specifickou oblastí jsou spáleniny od slunce. Pokud jsou menší, projevují se pouze zarudnutím kůže, citlivostí na dotek a svěděním. Po několika dnech kůže zhnědne, protože si jako obranu proti dalšímu ozáření vytvoří více pigmentu melaninu. Vážnější spáleniny jsou bolestivé a tvoří se při nich puchýře naplněné tekutinou. Nadměrné a nechráněné opalování výrazně zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže. Jako prevenci proti slunečním spáleninám doporučujeme opalovací oleje Opalovací olej OF10 a Opalovací olej Karotenoidy OF15, pro dětskou a citlivou pokožkou pak Dětský opalovací olej s Karotenoidy OF15. Všechny opalovací oleje se dokonale vstřebávají, nezanášejí póry a chrání pokožku proti účinku škodlivého záření. Není nutné mazat se po každém koupání. Specialitou značky Original ATOK je přídavek přírodních karotenoidů, které zmírňují dopad UV-záření na pokožku a dodávají ji bronzové zbarvení, aniž bychom ji museli nadměrně vystavovat slunci. K ochraně rtů se nejvíce osvědčuje Balzám na rty Lippason.

Ke sprchování po opalování doporučujeme speciální Sprchový olej Levandule, který nejen jemně čistí, zklidňuje a regeneruje pokožku, ale díky beta karotenu napomáhá prodloužit efekt opálení. Poté je ideální do pokožky vždy jemně vetřít Tělové mléko Karotenoidy nebo již zmíněný krém Regenerační krém Radio R1. Účinnou první pomocí při spáleninách pokožky může být také Hydratační a osvěžující sprej Levandule – zklidňující.