Milí zákazníci, po dobu letních prázdnin bude firemní prodejna v sídle firmy otevřena každý všední den od 7:00 do 16:00 hodin. Krásné léto přeje tým Original ATOK.

Vlasy mastné

 

Mastné vlasy souvisejí se zvýšenou produkcí kožního mazu. Příčin nadprodukce může být mnoho – genetické dispozice, narušení hormonální rovnováhy, stres apod. Velký vliv na stav vlasů má také náš jídelníček. Problémy se zhoršují tučnou stravou, přemírou soli a koření. Je tedy třeba tyto potraviny omezit a naopak upřednostnit zdravou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny.

Mastné vlasy mohou být také důsledkem používání nevhodné vlasové kosmetiky na bázi tenzidů (pěnivých látek). K pravidelné péči proto doporučujeme alternativu šamponů – Mycí olej na mastné vlasy s obsahem éterických olejů z cedrového dřeva, rozmarýnu a tymiánu, které zlepšují prokrvení vlasové pokožky a pomáhají optimalizovat činnost mazových žláz. Při pravidelném používání vlasového oleje jsou vlasy pevné, poddajné a lesklé. Vlasy bychom měli mýt i osušovat jemně, abychom drážděním pokožky zbytečně neaktivovali mazové žlázy. Výborným doplňkem péče o mastné vlasy je Zábal na vlasy Haar Quantum. Nejlépe se osvědčuje, když 1–2x týdně balzám krátce vmasírujeme do vlasové pokožky a necháme působit přes noc. Přípravek je dobře vymývatelný, ráno ho snadno opláchneme a vlasy následně upravíme. Je vhodný i na vlasy barvené a s trvalou.