Domů / Poradna / Kožní problémy / Pokožka rukou zanedbaná
Bannery

Poradenství

Nevíte si rady s výběrem kosmetiky?
Využijte náš bezplatný servis a ptejte se odborníků.
PO-PÁ: 7.30 – 15.00

 

MUDr. Irina Kaplanová

Tel.: +420 475 501 394
Mobil: +420 724 371 089

E-mail: doktor@originalatok.cz
Tento email není určen pro dotazy k registraci a objednávkám.

 

Pokožka rukou zanedbaná

Hezké ruce a nehty nejsou jen výsledkem pravidelné péče, ale především vyvážené stravy. Důležitý je příjem čerstvé zeleniny a ovoce jako zdroje minerálů a vitaminů, ale také příjem potravin s obsahem lecitinu, například oříšků, slunečnicových semínek nebo ovesných vloček. V každém případě však platí, že problémy s pokožkou a nehty nevznikají ze dne na den, a proto i jejich řešení vyžaduje čas a trpělivost.

Pokud je pokožka rukou zanedbaná, hrubá či jinak poškozená, je třeba dopřát ji pravidelné systematické ošetření. Prvním krokem je koupel rukou. Můžeme k ní použít Koupelový olej Levandule, Koupelový olej Meduňka nebo Koupelový olej Baby heřmánek, a to v množství přibližně 10 kapek oleje na 200 ml vody. Tyto oleje jsou hydrofilní, tzn., že jejich přidáním do vody vzniká mléčná emulze – kosmetické mléko, které pokožku rukou velmi šetrně očistí a přitom ji zanechá jemnou a vláčnou. Éterické oleje obsažené v těchto olejích působí antibakteriálně, protizánětlivě a napomáhají hojení drobných odřenin a ran. Do olejové lázně by se již neměly přidávat pěnové mycí přípravky, protože by účinek olejových preparátů snížily. Po koupeli je ideální provést manikúru. Dojde-li během manikúry k drobnému říznutí, postižené místo můžeme vydezinfikovat a krvácení zastavit 1–2 kapkami éterického oleje Levandule extra. Pravidelnou součástí péče by měly být také masáže rukou. Můžeme k nim využít krémy na ruce Heřmánkový krém na ruce Lady, Dýňový krém na ruce Verra a Třezalkový krém na ruce Marre, Balzám Konopí, Balzám Šípek, čisté rostlinné oleje, především Avokádový olej, Extra panenský olivový olej a Olej z pšeničných klíčků. Po masáži můžeme ruce na 20–30 minut zabalit do bavlněných rukavic. Zanedbaným rukám rovněž prospěje peeling, například Sprchový peeling Acai – aloe vera.

K běžnému mytí rukou je vhodný Mycí olej na ruce, který je k pokožce velmi citlivý, udržuje její přirozenou vlhkost a jemnost. V průběhu dne lze podle potřeby používat již zmíněné krémy Heřmánkový krém na ruce Lady, Dýňový krém na ruce Verra a Třezalkový krém na ruce Marre. Na nehty je dobré denně nanášet speciální olej Olej na nehty Elastol. Jednou za týden, ale podle potřeby i častěji, je prospěšná lázeň s olivovým olejem: do misky nalijeme trochu zahřátého olivového oleje a asi na 20 minut do něj ponoříme ruce. Při práci s agresivními mycími prostředky samozřejmě doporučujeme používat ochranné rukavice. Pokud jsou ruce přesto drsné, osvědčuje se namazat je před spaním silnou vrstvou regeneračního krému na ruce, navléknout si bavlněné rukavice a zábal nechat působit přes noc. Místo krému je možné použít i Speciální balzám Intisan, který díky svým hojivým vlastnostem přináší výborné výsledky zejména u pokožky přesušené a popraskané.

Pro telefonické objednávky volejte 475 501 348 (Po–Pá: 7.00–15.30 hodin).
Využít můžete také náš e-mail objednavky@originalatok.cz.

Telefonické objednávky

Pevné linky:

+420 475 501 348
 

Mobilní linky:

+420 608 063 204
+420 602 667 860

Po – Pá: 7.00 – 15.30

E-mailové objednávky

objednavky@originalatok.cz

Obchodní oddělení

telefon: +420 475 501 213
objednavky@originalatok.cz

Reklamace

telefon: +420 475 501 202
reklamace@originalatok.cz

Platby

telefon: +420 475 501 355
platby@originalatok.cz