Milí zákazníci, po dobu letních prázdnin bude firemní prodejna v sídle firmy otevřena každý všední den od 7:00 do 16:00 hodin. Krásné léto přeje tým Original ATOK.

Krvácení dásní

 

Krvácení dásní při čištění zubů není normální a běžné, jak se mnozí domnívají. Tento problém svědčí přinejmenším o podráždění dásně zánětem. Ten může být následně vstupní branou pro paradentózu a další závažnější onemocnění. Zánět zubů může být způsoben nedostatečnou hygienou dutiny ústní, tvorbou plaku a zubního kamene a velmi často také používáním nevhodných zubních past.

V první řadě je třeba navštívit stomatologa, nechat si prohlédnout zuby a odstranit zubní kámen. Velmi důležité je také pravidelné čištění zubů za použití vhodných kartáčků střední tvrdosti, mezizubních kartáčků, případně dentálních nití. Při čištění zubů je výborné současně jemně masírovat dásně. K pravidelné péči doporučujeme Zubní olej nebo v tomto případě ještě účinnější Zubní olej Šalvěj (šalvěj vykazuje stahující účinky). Zubní oleje představují nový směr v péči o ústní dutinu. Na rozdíl od většiny zubních past totiž neobsahují tenzidy, barviva a konzervační látky, které nejenže nemají v ústech co dělat, ale jsou vyloženě škodlivé. V případě dlouhodobého používání mohou krvácení dásní dokonce způsobovat, což potvrzují i zkušenosti mnohých stomatologů. Vynikajícím doplňkem péče o ústní dutinu je také Ústní olej Stomarom. Všechny uvedené přípravky jemně a přitom fyziologicky ošetřují dutinu ústní, osvěžují dech, působí preventivně proti tvorbě plaku a zubního kamene, což působí jako nejlepší prevence proti krvácení dásní.