Milí zákazníci, po dobu letních prázdnin bude firemní prodejna v sídle firmy otevřena každý všední den od 7:00 do 16:00 hodin. Krásné léto přeje tým Original ATOK.

Plísně pochvy

 

Plísně pochvy patří mezi nejčastější ženské nemoci. Předpokladem vzniku je porušení pH pochvy, a tím i vymizení nebo redukce ochranných bakterií Lactobacilus acidophilus. K tomuto stavu může dojít například při hormonálních změnách, používání antibiotik a různých závažných onemocněních, ale také při rizikovém pohlavním styku. Z velké části však bývá na vině nevhodná mycí kosmetika obsahující pěnivé složky – tenzidy, které na pokožku působí agresivně a porušují její ochrannou vrstvu.

Při uvedených problémech je důležité dbát na zdravý jídelníček s dostatkem ovoce a zeleniny, doporučujeme omezit konzumaci cukru a výrobků z bílé mouky. Velmi vhodné jsou naopak zakysané mléčné výrobky. K omývání intimních partií se velmi osvědčuje Mycí olej pro ženy Intima, a to i preventivně. Velmi důležité je, aby na intimní hygienu vždy dbal i partner ženy. Proto doporučujeme mužům k pravidelnému omývání Mycí olej pro muže Intimus. Také děti bychom od nejútlejšího věku vést ke správným návykům intimní hygieny. Pro tyto účely společnost Cosmetics ATOK International vyvinula Dětský mycí olej Intimku.Osvědčenou prevencí i doplňkem terapie při plísních pochvy je Speciální směs éterických olejů Albisan. Obsahuje éterické oleje, například levanduli, tea tree a pelargonii, známé výraznými antiseptickými a antimykotickými účinky. Aplikuje se na tampon či vložku (5–10 kapek). Vlivem tělesného tepla dochází k postupnému odpařování účinných látek. Tyto látky zklidňují svědění a pálení a zabraňují množení plísní v pochvě. Tampon či vložku vyměňujeme několikrát denně podle potřeby. Postup důsledně dodržujeme alespoň týden, ale jako prevence plísní prospěje i dlouhodobější používání. Albisan není vhodný v prvních čtyřech měsících těhotenství, v dalších měsících je třeba použití konzultovat s gynekologem. Ke zmírnění nepříjemných projevů provázejících mykózy intimních míst doporučujeme použít Intimní balzám při mykóze a svědění. Obsažený extrakt z třezalky a rakytníkový olej jsou známy svými protizánětlivými účinky a schopností mírnit palčivost a svědění. Cíleně sestavený komplex z éterických olejů tea tree a levandule, je znám svými antiseptickými a antibakteriálními účinky.