Ztvrdlá kůže na patách

Nadměrným rohovatěním pat trpí mnoho lidí. Bohužel je tento problém těžko řešitelný, protože je často ovlivněn geneticky. Přesto vhodnou péčí můžeme tento stav velmi zlepšit. Na změkčení se běžně používají výrobky, které mají alkalickou reakci a způsobují rychlé nabobtnání kůže. Jejich alkalická povaha však narušuje ochranný povrch pokožky, což následně vede k jejímu vysychání a praskání. Výsledný efekt je potom velice krátkodobý a ve své podstatě může situaci ještě více zhoršovat.

Pro šetrné ošetření pat bez narušení ochranné vrstvy proto doporučujeme speciální krém Změkčující krém na ztvrdlé paty s 10% obsahem glycerinu. Naneseme jej na postižená místa a na 20–30 minut zabalíme do fólie. Poté zrohovatělou pokožku velmi snadno mechanicky odstraníme. K tomuto účelu použijeme pemzu nebo speciální škrabku. Skalpely a různé strojky se žiletkami přenechejme odborníkům, doma je rozhodně nepoužívejme. Jako výborná prevence tohoto problému se osvědčily také pravidelné koupele v Koupelovém oleji na nohy. Na noc doporučujeme také ošetření Třezalkovým krémem na ruce Marre (přestože jde o krém na ruce, velmi dobře prospívá i pokožce nohou). Podle potřeby jej můžeme aplikovat i v silnější vrstvě a na noc navléci bavlněné ponožky. Někteří zákazníci si pochvalují také pravidelnou aplikaci Kokosového oleje, chodidla jsou po jeho použití jemná a hebká. Osvědčeným prostředkem je také Speciální balzám Intisan. Přestože je určen k ošetření intimních partií těla, dobře se uplatní také v péči o pokožku nohou, zejména pokud je přesušená nebo popraskaná. Jeho vysoce hojivé a regenerační účinky se uplatní zejména prostřednictvím zábalu nohou.

Pravidelnou péčí o svá chodidla můžete dosáhnout toho, aby vypadala nejen krásně, ale hlavně zdravě.

UPOZORNĚNÍ: Použití koupelového a masážního oleje na nohy nedoporučujeme při epilepsii a v těhotenství. Při křečových žilách a zánětech žil je vhodná pouze vlažná koupel.Připravujeme pro naše zákazníky nové reprezentativní prostory. Realizace projektu „Rekonstrukce objektu ATOK Ústí nad Labem“ je spolufinancována z EU OP PIK více ZDE.

© 1997–2021 Cosmetics ATOK International s. r. o.
Vývoj v inspirum, internetový obchod inspishop®.