Bradavice

 

Bradavice jsou zrohovatělé kožní útvary vyskytující se v mnoha formách. Nejčastěji se setkáváme s bradavicemi obecnými, které se projevují na pokožce (nejčastěji rukou a chodidel) jako výrůstky se zvrásněným povrchem. Jde o virové onemocnění přenosné přímým dotykem nebo i zprostředkovaně, například ve sprše či v bazénu. Inkubační doba se pohybuje od několika týdnů do několika měsíců.

Protože bradavicemi jsou nejčastěji postiženi lidé s oslabenou imunitou, doporučujeme organizmus posílit užíváním eleuterokoku. Společnost Cosmetics ATOK International tuto rostlinu nabízí ve formě Eleuterokok - extrakt a Eleuterokok-extrakt s BETA-GLUKANEM. Náš jídelníček by měl obsahovat dostatek vitaminů, zejména vitaminu E, který se vyskytuje například v obilných klíčcích, mandlích, ořeších a listové zelenině. Moderní medicína nabízí k odstranění bradavic vypalování dusíkem, laserem a podobné metody, ne vždy však s uspokojivými výsledky. K vnějšímu použití se často využívají také lidové prostředky, jakými jsou šťáva z vlaštovičníku, stvolu pampelišky či rozdrcený česnek. Z aromaterapeutických prostředků doporučujeme zejména speciální směs éterických olejů Fytosan. Na bradavice se nanáší 2–8x denně a přelepí se náplastí, aby se zpomalilo odpařování éterických olejů. Zkušenosti s tímto postupem jsou velmi dobré, bradavice se zpravidla po několika dnech ztrácejí. Po ukončení kúry je vhodné k ošetření pokožky použít Regenerační balzám Měsíček-rakytník.

UPOZORNĚNÍ: eleuterokok není vhodný pro osoby po infarktu myokardu, osoby s extrémně vysokým krevním tlakem, s poruchami srdečního rytmu či horečnatým onemocněním, pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Při onemocnění jater doporučujeme alkoholové extrakty nahradit sušeným kořenem a užívat formou čaje.