Ekzémy

 

Ekzémy mají často velmi rozdílný původ. V zásadě je však vždy lze chápat jako problém látkové výměny s následnou snahou organizmu toxické látky vyloučit pokožkou.

Při léčbě ekzémů by se vždy mělo začínat na psychické úrovni, protože u takto postižených lidí téměř vždy hraje významnou roli stres a napětí ve vztazích vůči okolí. Prvořadé je tedy nalezení vnitřní rovnováhy a pohody. V tomto procesu mohou být velmi nápomocny éterické oleje s protistresovými účinky, například Levandule extra, Meduňka lékařská, Bergamot, Litsea cubeba nebo Pelargonie. Velmi důležité je také podpořit detoxikaci těla.

Obecně při ekzémech však doporučujeme zejména Koupelový olej Meduňka. Koupele stačí praktikovat 2x týdně, aby se pokožka příliš nenamáhala. Ostatní dny dáme přednost sprchování za použití Sprchového oleje Meduňka nebo Sprchového oleje Levandule. Na lokální ošetření postižených míst se výborně osvědčuje Pečující krém Attopic, který pokožku promastí, zvláční a zklidní. V některých případech se osvědčil také Pečující krém se solí z Mrtvého moře Solnea s brutnákovým a pupalkovým olejem. Při ekzémech velmi příznivě působí také Vyživující krém Šípek, Zklidňující krém Oves-Konopí, Tělové mléko Oves-Konopí a Zklidňující balzám Konopí.