Milí zákazníci, po dobu letních prázdnin bude firemní prodejna v sídle firmy otevřena každý všední den od 7:00 do 16:00 hodin. Krásné léto přeje tým Original ATOK.

Opary na rtech

 

Opary na rtech jsou bolestivé puchýřky způsobené virem Herpes Simplex typu HSV1. Při prvním setkání s tímto virem dochází k jeho „uschování“ v našem organizmu. Vlivem různých podnětů pak může dojít k aktivizaci viru. Spouštěcími mechanizmy jsou oslabená imunita, horečky, nachlazení, stres, únava, menstruace, pobyt na slunci či naopak v mrazu.

Z uvedených příčin je zřejmé, že nejlepší prevencí proti oparům je posilování imunity. K tomuto účelu se výborně osvědčuje eleuterokok. Společnost Cosmetics ATOK International tuto rostlinu nabízí jako potravinový doplněk ve formě Eleuterokok - extrakt nebo Eleuterokok-extrakt s BETA-GLUKANEM. K lokálnímu ošetření oparů na rtech jsou ideální první pomocí éterické oleje Levandule extra a Tea tree, případně směs éterických olejů Albisan. Aplikujeme je několikrát denně v neředěné formě na postižené místo. Při včasném zásahu tvorbu puchýřků zastaví, při již rozvinutém oparu zabraňují bakteriální infekci a urychlují hojení. Vzhledem k možnému vysoušení pokožky doporučujeme současně používat Balzám při oparech Herpason. Několikrát denně jej vtíráme do rozpraskaných a bolestivých puchýřků na rtech. Postiženou pokožku výborně zvláční, regeneruje a zabraňuje tak popraskání rtů.

UPOZORNĚNÍ: eleuterokok není vhodný pro osoby po infarktu myokardu, osoby s extrémně vysokým krevním tlakem, s poruchami srdečního rytmu či horečnatým onemocněním, pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Při onemocnění jater doporučujeme alkoholové extrakty nahradit sušeným kořenem a užívat formou čaje.