Plísně nohou

 

Plíseň nehtů a pokožky nohou je úporná choroba, jejíž léčba vyžaduje trpělivost a kázeň. Za jejím vznikem stojí především oslabená imunita, ale působí zde i řada dalších faktorů, například nadměrné pocení nohou, nevhodná obuv, nedostatečná hygiena, navštěvování bazénů a společných sprch. Abychom se plísně zbavili, je třeba dbát především na zdravou výživu s dostatkem ovoce, zeleniny a celozrnných produktů. Na čas se doporučuje úplně vyloučit konzumaci cukru.

Na celkovou podporu imunity doporučujeme eleuterokok, který společnost Cosmetics ATOK International nabízí jako potravinový doplněk ve formě Eleuterokok - extrakt nebo Eleuterokok-extrakt s BETA-GLUKANEM.

Nezbytná je úzkostlivá disciplina při používání osobních věcí – ručníků, ponožek, obuvi, protože plíseň je lehce přenosná. Z aromaterapeutických přípravků se při plísni nehtů osvědčuje speciální preparát Při mykóze nehtů N Stop s obsahem éterických olejů s výraznými antimykotickými a antibakteriálními účinky. Pomocí kapátka aplikujeme 2x denně po jedné kapce na každý postižený nehet a necháme vsáknout. Nehet ošetřujeme, dokud neodroste. Nejde totiž jen o odstranění plísní, ale také spor – jejich zárodečných stadií. Jako prevenci recidiv doporučujeme v kúře pokračovat ještě měsíc po odrostu nehtů. Na plíseň pokožky zvolíme preparát Při mykóze pokožky H Stop. Aplikujeme jej stejně jako N Stop, ale na pokožku. Dále doporučujeme po každém použití vydezinfikovat obuv a ponožky Dezinfekčním sprejem Thymosan.

UPOZORNĚNÍ: eleuterokok není vhodný pro osoby po infarktu myokardu, osoby s extrémně vysokým krevním tlakem, s poruchami srdečního rytmu či horečnatým onemocněním, pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Při onemocnění jater doporučujeme alkoholové extrakty nahradit sušeným kořenem a užívat formou čaje.
Po použití N Stopu si řádně omyjte ruce, aby nedošlo k zasažení sliznic nebo očí. Při aplikaci Thymosanu se nesmí kouřit a používat jej v blízkosti otevřeného ohně. Použití N Stopu a H Stopu nedoporučujeme při epilepsii a v těhotenství.