„Popraskané“ žilky

 

Problémem popraskaných žilek odborně nazývaným kuperóza dnes trpí každý desátý člověk mezi 20.–50. rokem života, zejména ženy. Jde o ztrátu elasticity cévek a jejich následné rozšíření a městnání krve v těchto místech, které pak prosvítá na povrch jako jemné popraskané žilky. Takováto pokožka je pak i velmi citlivá až přecitlivělá. Přesná příčina vzniku kuperózy není známa, ale je ověřeno, že na jejím vzniku se podílejí například extrémní teploty a klimatické podmínky, ostrá kořeněná jídla, káva, čaj, horké nápoje, alkohol apod.

Pružnost cévek je možné posilovat například stravou bohatou na rutin – je obsažen například v pohance, černých jeřabinách, amarantu a červeném víně. Vhodný je také čaj z přesličky rolní.

Kuperózou postiženou pokožku doporučujeme omývat Čistícím olejem Neutral na citlivou pleť nebo Odličovacím olejem Make-up a poté dočistit pleťovými vodami Pleťová voda Citron, Pleťová voda Jalovec nebo Pleťová voda Mořské řasy. Dále doporučujeme každodenní jemné masáže, ke kterým lze použít z krémů Pečující krém při rozšířených žilkách Dianta, Pečující krém při rozšiřených žilkách Dianta OF6, Tonizační krém Citron-mrkev nebo Vyživující krém Šípek. Z pleťových olejů se osvědčuje Pečující pleťový olej při rozšířených žilkách Dianta nebo Pečující pleťový olej při rozšířených žilkách Dianta OF6. Preparáty Dianta byly vyvinuty speciálně k ošetření rozšířených a „popraskaných“ žilek. Ke zlepšení sice nedochází ze dne na den, ale (pokud nejde o závažnější onemocnění, které provází celková cévní nedostatečnost) již po několika týdnech nepřirozené zčervenání ztrácí na intenzitě a přibližně po 6–9 měsících se stav přiblíží normálu.