Milí zákazníci, po dobu letních prázdnin bude firemní prodejna v sídle firmy otevřena každý všední den od 7:00 do 16:00 hodin. Krásné léto přeje tým Original ATOK.

Záda bolestivá

 

Příčiny bolestí zad jsou velmi různorodé. Terapii je vždy třeba vybírat podle zdroje bolesti. Může to být prosté přetížení, důsledky sedavého zaměstnání, ale na vině mohou být také ledvinové infekce, gynekologické potíže, degenerativní onemocnění apod. Závažné případy patří rozhodně do rukou lékaře. Aromaterapeutická péče je vhodná zejména tam, kde je bolest způsobena ochablostí, únavou svalů, křečemi a napětím.

Zejména horní část zad, krk a ramena bývají velkým „skladištěm“ stresu a často se projevují bolestivě. Aromamasáž je výborným způsobem jak nejen zmírnit bolest, ale také zharmonizovat psychiku. Při větších bolestech volíme spíše zklidňující přípravky. Doporučujeme Masážní olej na unavená zada – obsahuje třezalkový macerát, éterický olej levandule, hřebíčku, majoránky a další složky, které uvolňují, tlumí bolesti svalů a celkově zklidňují. Podobně působí také Masážní krém Kostival. Při ztuhlém svalstvu zad a také po odeznění největších bolestí preventivně doporučujeme naopak hřejivé přípravky, jako jsou Masážní olej Skořice, Masážní olej Anticella nebo Tělový zábal Thermobalzám, které zahřívají a prokrvují, zlepšují přívod kyslíku a živin, a tím zlepšují funkčnost svalů v oblasti zad.