Aromaterapie pro psí kamarády

Zdravíme milovníky chlupatých psích mazlíčků, od roztomilých čivav a jorkšírů, až po respekt vzbuzující dogy, dobrmany a vlkodavy. Od našich zákazníků máme spoustu osvědčených aromatipů, jak psí miláčky udržovat ve zdraví a dobré kondici. Rádi se o ně podělíme.

VYŽEŇTE BLECHY Z KOŽICHU!

Jen málo věcí v psím životě je tak frustrujících jako blechy. Jejich kousnutí bolí, svědí a může být i zdrojem nemocí. V tomto případě se osvědčuje směs éterických olejů levandule, mateřídoušky a eukylaptu v poměru kapek 1:2:2. Rozpusťte ji v čajové lžičce 70% lihu a tímto roztokem navlhčete vatový tampon. Ten pak navlékněte na hřeben a důkladně jím pročesejte srst. Tato péče skvěle funguje i preventivně, navíc udržuje srst vašeho pejska v dobrém stavu.

AROMAŠTÍT PROTI KLÍŠŤATŮM

Psi milují toulky přírodou. Ale aby si z nich přinesli jen pěkné zážitky a ne srst plnou klíšťat, je třeba je chránit. Místo „kouzelných obojků“ napuštěných chemií přizvěte na pomoc přírodní éterické oleje. Před výpravou na obojek nakapejte pár kapek tea tree nebo levandule, klidně můžete použít i oba. Éterické oleje poté rozetřete v dlaních a lehce jimi potřete hrudník, břicho, packy a místa za ušima. Vytvoříte tak spolehlivý antiparazitický štít, který funguje nejen na klíšťata, ale i na jiné hmyzí breberky. Je sice třeba častější aplikace, ale to určitě stojí za bezpečí pejska a dobré výsledky.

Pro lesklou a hebkou srst
K mytí psích kožíšků vyzkoušejte Mycí olej na suché vlasy. Stejně dobře jako o vlasy, se postará o srst vašich mazlíčků. Po umytí bude krásně hebká a vláčná. Pro skvělou kondici a lesk, do ní po vysušení můžete vetřít ještě trochu Karité oleje, zvláště pokudv srsti nacházíte suchá místa.

NEPODCEŇUJTE PÉČI O UŠI

Psí uši jsou velmi choulostivé a náchylné na záněty. Nejčastěji to bývá kvůli špatné hygieně a nahromadění ušního mazu, ale příčin může být mnoho. Na každý pád je to problém nepříjemný, provázený bolestí, svěděním, otoky, hnisavými výtoky a podrážděností pejska. Těmto potížím se vyplatí předcházet pravidelným čištěním uší za pomoci velmi jemného Dětského nosního oleje s třezalkou, heřmánkem a levandulí. Do každého ucha kápněte
po 3 kapkách olejíčku a důkladně zevně promněte kořen ucha, aby se olej dostal do všech vnitřních záhybů. Při potížích tento postup opakujte 2x i vícekrát denně.

Místo nosního oleje můžete stejným způsobem použít i směs, kterou si připravíte z 50 ml mandlového oleje, do kterého přidáte po dvou kapkách éterické oleje levandule, tymiánu linalool a šalvěje.

psi-kamarady-2
CO NA RÁNY A ODŘENINY

Jako rození průzkumníci rozmanitých zákoutí se pejskové nevyhnou ani povrchovým rankám, šrámům a škrábancům. V takových případech oceníte Speciální balzám Intisan. Lehkým potřením postižených míst zajistíte prvotní ošetření i snadnější regeneraci ranek. Podobnou službu vám poskytnou také Směs éterických olejů Albisan, éterický olej levandule a éterický olej tea tree. Všechny tři jsou velmi jemné a můžete je na pokožku používat i neředěné. Alespoň jeden z nich se při výpravách s vaším čtyřnohým kamarádem vyplatí mít stále při ruce.

Když řádí petardy a ohňostroje…
Na Silvestra, ale při různých příležitostech i přes rok, díky hlučným rachejtlím a petardám prožívají mnozí čtyřnozí mazlíčci velký stres. V takových případech se hodí zklidňující směs do aromalampy – smíchejte levanduli, heřmánek, majoránku a pomeranč, vše po 2 kapkách. Také ji můžete smíchat s 10 ml rostlinného oleje a pejskovi potřít přední část těla, aby působeníéterických olejů bylo intenzivnější.

TLAPKY JAKO V BALNCE

Zejména v zimě, když se na chodníky sype sůl, písek, štěrk a popel, je třeba víc než kdy jindy myslet na psí tlapky. V kombinaci s mrazem tyto materiály dokážou nadělat pěknou paseku. Podrážděné, popraskané a jinak poškozené tlapky pak pejska bolí a hojení je často zdlouhavé. Prevence se proto vždy vyplatí. Před vycházkou bříška tlapek potřete balzámy Intisan nebo Měsíček-rakytník, které poskytnou skvělou ochranu a tlapky budou udržovat měkké a vláčné. Ostatně skvěle vám poslouží k péči o tlapky po celý rok.