Pokožka suchá a stárnoucí

 

Je zcela přirozené, že stárnutím se snižuje celková aktivita organizmu, tedy i činnost mazových žláz. Důsledkem je sušší citlivá pokožka a tvorba prvních vrásek. Mnozí výrobci sice vyrábějí „zázračné“ krémy na vyhlazení vrásek, ale nutno podotknout, že jediným efektem, který nabízejí, je krátkodobé nabobtnání a vypnutí vrchní vrstvy pokožky. Stárnutí zastavit nelze, ale můžeme jej zpomalit zdravou životosprávou a používáním šetrné kosmetiky. V tomto období je velmi důležité jíst například slunečnicová semena, lískové a vlašské ořechy, které jsou zdrojem vitaminu E, nenasycených mastných kyselin a lecitinu. Do pokrmů můžeme přidávat rostlinné oleje olivový, dýňový a z vlašských ořechů.

K omývání a čištění pokožky obličeje doporučujeme Čistící olej Růžové dřevo na suchou pleť, Odličovací mléko Oves-konopí nebo Odličovací olej Make-up, pro následné dočištění pak pleťové vody Anti-age pleťová voda Vanilka-slaměnka, Pleťová voda Růže, Pleťová voda Ylang-ylang, Pleťová voda Levandule, Zklidňující pleťová voda Karotenoidy, Pleťová voda Acai – červené víno a Dvoufázová pleťová voda Zlato-jantar.

Po vyčištění pleti je možné aplikovat několik kapek Hyaluronového fluidu, který podporuje hydrataci pleti, Hydratačního séra s ceramidy, Rozjasňujícího séra s vitamínem C nebo Revitalizačního séra Růže. Následně, po 3-5-min. je vhodné aplikovat pleťový krém nebo regenerační olej. Z regeneračních krémů doporučujeme Lecitinový krém Tonka-benzoin, Facelifting krém Vanilka-slaměnka, Vyživující krém Acai – červené víno, Pečující bylinný krém, Vyživující krém Mateří kašička, Regenerační krém Ženšen, Vyživující krém Šípek, Hydratační krém Granátové jablko, Regenerační krém Oliva nebo Regenerační krém Oliva OF30, z exkluzivních regeneračních krémů - Omlazující krém RůžeOmlazující krém Růže OF6 nebo Omlazující krém Zlato-jantar, z pleťových olejů Vyživující pleťový olej Avokádo, Zklidňující pleťový olej Karotenoidy, Hydratační pleťový olej Šeřík, Pěstící pleťový olej Levandule-mrkev, Pěstící pleťový olej Ylang-ylang a z exkluzivních olejů Facelifting oleogel Vanilka-med, Regenerační obličejový olej Růže BPJ a Revitalizující oleogel Zlato-jantar. Díky hydratačním a antioxidačním účinkům je velmi vhodný Squalane.

Nezapomínejte pečovat o pokožku krku a dekoltu, k tomuto účelu Vám můžeme doporučit speciální Zpevňující oleogel na krk a dekolt.

Výborným doplňkem péče je také Noční vitaminové sérum. 1–2x týdně na dobu 20 minut je vhodné dopřát pokožce Regenerační masku Lecitin nebo Omlazující pleťovou masku Zlato-jantar. Na oživení ochablé a stárnoucí pokožky se dobře osvědčí také Intenzivní sérum Zlato-jantar.