Domů / Poradna / Kožní problémy / Pokožka suchá a stárnoucí
Bannery

Poradenství

Nevíte si rady s výběrem kosmetiky?
Využijte náš bezplatný servis a ptejte se odborníků.
PO-PÁ: 7.30 – 15.00

 

MUDr. Irina Kaplanová

Tel.: +420 475 501 394
Mobil: +420 724 371 089

E-mail: doktor@originalatok.cz
Tento email není určen pro dotazy k registraci a objednávkám.

 

Pokožka suchá a stárnoucí

POKOŽKA SUCHÁ A STÁRNOUCÍ

Je zcela přirozené, že stárnutím se snižuje celková aktivita organizmu, tedy i činnost mazových žláz. Důsledkem je sušší citlivá pokožka a tvorba prvních vrásek. Mnozí výrobci sice vyrábějí „zázračné“ krémy na vyhlazení vrásek, ale nutno podotknout, že jediným efektem, který nabízejí, je krátkodobé nabobtnání a vypnutí vrchní vrstvy pokožky. Stárnutí zastavit nelze, ale můžeme jej zpomalit zdravou životosprávou a používáním šetrné kosmetiky. V tomto období je velmi důležité jíst například slunečnicová semena, lískové a vlašské ořechy, které jsou zdrojem vitaminu E, nenasycených mastných kyselin a lecitinu. Do pokrmů můžeme přidávat rostlinné oleje olivový, dýňový a z vlašských ořechů. Při ošetřování pokožky je nutné vyvarovat se tenzidových mycích prostředků (vyznačují se pěnivostí), které ničí její ochranný hydro-lipidový plášť.

K omývání a čištění pokožky obličeje doporučujeme Čistící olej Růžové dřevo na suchou pleť,  Micelární vodu Konopí-heřmánek,  Odličovací mléko Oves-konopí  nebo Odličovací olej Make-up, pro následné dočištění pak pleťové vody Pleťová voda Růže, Pleťová voda Nerol, Pleťová voda Ylang-ylang, Pleťová voda Levandule,   Pleťová voda KarotenoidyPleťová voda Acai – červené vínoPleťová voda Jasmín a Dvoufázová pleťová voda Zlato-jantar  nebo pleťová tonika Pleťové tonikum Růže a Pleťové tonikum Levandule.

Po vyčištění pleti je možné aplikovat několik kapek Hyaluronového fluidu , který podporuje hydrataci pleti, nebo Revitalizačního séra Růže. Následně, po 3-5-min. je vhodné aplikovat pleťový krem nebo regenerační olej. Z regeneračních krémů doporučujeme Lecitinový krém Tonka-benzoinRegenerační krém Acai – červené víno, Regenerační krém Konopí, Regenerační krém Mateří kašička, Regenerační krém Ženšen, Regenerační krém Šípek,  Regenerační krém Granatové jablkoRegenerační krém Oliva,  Regenerační krém Oliva OF15 nebo Regenerační krém Oliva OF30Regenerační krém Jasmín, Regenerační krém Nerol,  z exkluzivních regeneračních krémů - Regenerační krém Růže,  Regenerační krém Růže OF6 nebo Omlazující krém Zlato-jantar, z regeneračních olejů Regenerační obličejový olej Aloe vera, Regenerační obličejový olej Avokádo, Regenerační obličejový olej Karotenoidy, Regenerační olbličejový olej Levandule-mrkevRegenerační obličejový olej Ylang-ylangRegenerační olej Heřmánek BPJ a z exkluzivních olejů Facelifting oleogel Vanilka-med,  Regenerační olej Růže BPJ a Revitalizující oleogel Zlato-jantar. Díky hydratačním a antioxidačním účinkům je velmi vhodný Squalane

1–2x týdně na dobu 20 minut je vhodné dopřát pokožce Regenerační masku Lecitin nebo  Omlazující pleťovou masku Zlato-jantar.  Na oživení ochablé a stárnoucí pokožky se dobře osvědčí také  Intenzivní sérum Zlato-jantar. Za všeobecně prospěšné éterické oleje pro suchou a stárnoucí pokožku se považují zejména Růže damašská, Nerol, Pelargonie, SantalMrkev – semena a Levandule extra. Výborný je také Rozmarýn extra, který  pokožku prokrvuje a povzbuzuje její látkovou výměnu, a tím i její schopnost vázat vodu. Uvedené éterické oleje můžeme přidávat do neutrálních olejových a krémových přípravků.

Pro telefonické objednávky volejte 475 501 348 (Po–Pá: 7.00–15.30 hodin).
Využít můžete také náš e-mail objednavky@originalatok.cz.

Telefonické objednávky

Pevné linky:

+420 475 501 348
 

Mobilní linky:

+420 608 063 204
+420 602 667 860

Po – Pá: 7.00 – 15.30

E-mailové objednávky

objednavky@originalatok.cz

Obchodní oddělení

telefon: +420 475 501 213
objednavky@originalatok.cz

Reklamace

telefon: +420 475 501 202
reklamace@originalatok.cz

Platby

telefon: +420 475 501 355
platby@originalatok.cz