Jak přejít na přírodní kosmetiku

Dosáhli jste bodu, kdy říkáte DOST chemii ve vaší kosmetice? Toužíte po šetrných složkách a čistých vůních, ale nevíte, kde začít? Nebojte, pomůžeme vám s prvními krůčky a přidáme i pár praktických tipů pro hladký přechod.

 BUDUJTE KRÁSU PLETI ZEVNITŘ

Vstup do světa přírodní péče otevírá nové možnosti. Na rozdíl od povrchových efektů syntetických produktů se organická péče soustředí na budování zdraví a krásy vaší pokožky z hloubky a zevnitř. Jde o mnohem víc než okamžité efekty. Je to cesta k dlouhodobému posílení pokožky, aby byla lépe vybavena na všechny výzvy a mohla se spolehnout na svou vnitřní sílu a odolnost.

Aromaterapeutická péče nabídne vaší pleti rostlinné a éterické oleje a s nimi vše, co potřebuje – hydrataci, výživu a ochranu. S každou aplikací získáte pevnější, pružnější a zářivější pleť, a díky nádherným vůním i povzbuzení na duši.

Volbou přírodní kosmetiky nepečujete pouze o sebe, ale díky její šetrnější produkci i o naši planetu. Začněte svůj přechod k lepšímu zítřku právě u vaší kosmetické taštičky.

Skládejte své puzzle krásy
Výběr kosmetiky a způsob péče má na kondici vaší pleti zásadní vliv. Ale stejně viditelně se na její kráse podílí i strava, pitný režim, spánek, psychická pohoda a prostředí, kde žijete. Jsou to puzzle krásy, kde jeden dílek zapadá do dalšího, a běda, když některý chybí... Čím více se v každé oblasti přiblížíte přirozenějšímu životnímu stylu, tím budete spokojenější. Vy i vaše pokožka.

ČÍM ZAČÍT?

Nebojte se, při přechodu na přírodní preparáty nemusíte hned převrátit celý svůj kosmetický arzenál naruby. Začněte u každodenního čištění pleti a základní péče o obličej. Pro normální až smíšenou pleť zkuste například kombinaci Odličovacího mléka Oves-konopí na odlíčení, Pleťové vody Mořské řasy pro jemné dočištění, Hyaluronového fluidu pro intenzivní hydrataci a Pečujícího bylinného krému pro výživu a regeneraci. Tyto preparáty vaši pleť dokonale rozmazlí. Další tipy na míru vaší pokožce najdete v našem kosmetickém průvodci.

Proč nezkusit něco nového i v ústní hygieně? Vyzkoušejte náš Zubní olej s mátou, hřebíčkem, rozmarýnem, tymiánem a šalvějí. Možná vám čištění zubů olejem přijde zpočátku neobvyklé, ale jakmile pocítíte jeho jemné účinky, věřte, že po pastě už ani nevzdechnete.

Změnu můžete udělat i v očistě těla. Vyměňte běžný sprchový gel například za Sprchový olej Grapefruit. Nejen, že bude vaši pokožku hýčkat, zvláčňovat a hydratovat, ale díky jeho osvěžující vůni se budete každé ráno cítit skvěle.

2

OBRŇTE SE TRPĚLIVOSTÍ

Přechod na přírodní kosmetiku může vaši pleť nejdříve trochu rozhodit. Pupínky, akné, začervenání, nebo dokonce podráždění? Vítejte v detoxu! Váš obličej se právě zbavuje všeho, co mu roky nedělalo dobře. Ano, každá ta chemická látka, kterou jste mu dřív dopřávali, se teď snaží dostat ven. A to je skvělé. Znamená to, že vaše pleť dostává šanci na nový začátek. S každým dnem je čistější a zdravější. Navíc čerstvá kosmetika Original ATOK, nabitá vitaminy, minerály a antioxidanty už svojí podstatou samočištění podporuje. Tedy příště, když se objeví nový pupínek, buďte za něj rádi. Je to znamení, že se váš obličej opravdu čistí a vy jste na cestě k lepší pleti.

Krok za krokem…
Při přechodu na přírodní kosmetiku nechtějte všechno hned. Začněte s produkty, které používáte každý den – s čisticími přípravky, séry a krémy. Jakmile si osvojíte základy a projdete procesem očisty, můžete do vaší rutiny přidávat další produkty. Jednoduchost je vaším spojencem – vaše pleť nepotřebuje desítky různých preparátů. Zejména na začátku je důležité ji nezahltit.

ZA KOUZLEM PŘÍRODNÍ KOSMETIKY

Na cestě k plnohodnotnému využití přírodní kosmetiky je důležité poskytnout pokožce čas. Znovu připomínáme, že malý detox je součástí procesu. Kůže potřebuje aspoň jeden plný cyklus, což je někdy až 42 dní, aby se plně přizpůsobila nové péči.

Poté co se vaše pleť zbaví mnoholetých nánosů toxinů, sledujte u zrcadla ty úžasné každodenní změny. Budou se vám líbit. Nebojte se objevovat, experimentovat a nechat se unést kouzlem přírodní péče. Vaše pokožka vám poděkuje zářivějším, zdravějším a šťastnějším vzhledem.

Začněte svou cestu k přírodní kráse už dnes!