Pokožka mastná

 

Za mastnou pokožkou stojí nadměrná aktivita mazových žláz. Nejčastěji jí bývají postiženi dospívající, protože produkce mazu je spojena s endokrinním systémem, který v tomto období prochází neustálými změnami. Vlivem jejich působení začínají tukové žlázy vylučovat větší množství kožního mazu. Pokud se zvětšuje vrstva kožních rohových šupinek a v místě jejich vývodů zamezuje kožnímu mazu v odtoku, v ucpaných tukových žlázách pak vzniká ideální prostředí pro rozmnožování mikroorganizmů. Sklony k akné dnes trpí stále častěji i ženy ve věku kolem třiceti let. Mohou za to stresy, přepracování, nedostatek spánku, nevhodný stravovací režim, nepříznivé vlivy životního prostředí a podobně. Nezdravý způsob života se v první řadě podepisuje právě na naší pokožce. Při mastné a zánětlivé pleti je vhodné omezit zejména konzumaci tučných, sladkých a ostrých jídel.

Stav pleti můžeme výrazně zlepšit také správným ošetřováním aromaterapeutickou kosmetikou. K omývání a čištění pokožky obličeje doporučujeme Čistící olej Santal na mastnou pleť, Odličovací olej Make-up nebo Micelární voda Konopí-heřmánek. Používáme je 2x denně, podle potřeby i častěji. Jsou to přípravky velmi přirozené, které nenarušují ochranný plášť pokožky. K dočištění pleti se osvědčují pleťové vody Pleťová voda Citron, Pleťová voda Rozmarýn, Pleťová voda Jalovec, Pleťová voda Mořské řasy a Pleťová voda Tea tree nebo lze použít tonika s nízkým (7%) obsahem alkoholu – Pleťové tonikum Eleuterokok-propolis a Pleťové tonikum Tea tree. Z krémů je vhodný Regenerační krém Tea tree, Zklidňující krém Karotenoidy, Zklidňující krém Oves-konopí, Pečující krém při rozšířených žilkach Dianta, Pečující krém při rozšířených žilkách Dianta (OF6), Tonizační krém Citron-mrkev a Hydratační krém Šeřík. Z regeneračních olejů doporučujeme Squalane, Vyživující pleťový olej Mořské řasy – argan, Regenerační pleťový olej Pelargonie, Zklidňující pleťový olej Oves-konopí, Pečující pleťový olej při rozšířených žilkách Dianta a Pečující pleťový olej při rozšířených žilkách Dianta OF6.

Výborným doplňkem péče je také Rozjasňující sérum s vitaminem C, a pleťové masky Regenerační maska Mořské řasy a Pudrová maska Acai-červené víno.