Domů / Poradna / Kožní problémy / Pokožka mastná
Bannery

Poradenství

Nevíte si rady s výběrem kosmetiky?
Využijte náš bezplatný servis a ptejte se odborníků.
PO-PÁ: 7.30 – 15.00

 

MUDr. Irina Kaplanová

Tel.: +420 475 501 394
Mobil: +420 724 371 089

E-mail: doktor@originalatok.cz
Tento email není určen pro dotazy k registraci a objednávkám.

 

Pokožka mastná

Za mastnou pokožkou stojí nadměrná aktivita mazových žláz. Nejčastěji jí bývají postiženi dospívající, protože produkce mazu je spojena s endokrinním systémem, který v tomto období prochází neustálými změnami. Vlivem jejich působení začínají tukové žlázy vylučovat větší množství kožního mazu. Pokud se zvětšuje vrstva kožních rohových šupinek a v místě jejich vývodů zamezuje kožnímu mazu v odtoku, v ucpaných tukových žlázách pak vzniká ideální prostředí pro rozmnožování mikroorganizmů. Sklony k akné dnes trpí stále častěji i ženy ve věku kolem třiceti let. Mohou za to stresy, přepracování, nedostatek spánku, nevhodný stravovací režim, nepříznivé vlivy životního prostředí a podobně. Nezdravý způsob života se v první řadě podepisuje právě na naší pokožce. Při mastné a zánětlivé pleti je vhodné omezit zejména konzumaci tučných, sladkých a ostrých jídel.

Stav pleti můžeme výrazně zlepšit také správným ošetřováním aromaterapeutickou kosmetikou. K omývání a čištění pokožky obličeje doporučujeme Čistící olej Santal na mastnou pleťOdličovací olej Make-up, Odličovací mléko Oves-konopí nebo Micelární voda Konopí-heřmánek. Používáme je 2x denně, podle potřeby i častěji. Jsou to přípravky velmi přirozené, které nenarušují ochranný plášť pokožky. K dočištění pleti se osvědčují pleťové vody Pleťová voda Hřebíček, Pleťová voda Citron, Pleťová voda Rozmarýn, Pleťová voda Jalovec, Pleťová voda Mořské řasy a Pleťová voda Tea tree nebo lze použít tonika s nízkým (7%) obsahem alkoholu – Pleťové tonikum HřebíčekPleťové tonikum Jalovec, Pleťové tonikum Eleuterokok-propolisPleťové tonikum Tea tree a Pleťové tonikum Galant. Z krémů je vhodný Regenerační krém Viana Regenerační krém Tea treeRegenerační krém Tea tree (OF6),  Regenerační krém Mateřídouška, Regenerační krém GalantRegenerační krém DiantaRegenerační krém Dianta (OF6), Regenerační krém Citron-mrkev, Regenerační krém Jasmín. Z regeneračních olejů doporučujeme Regenerační obličejový olej Mořské řasy – argan, Regenerační obličejový olej KarotenoidyRegenerační obličejový olej Dianta, Regenerační obličejový olej Dianta OF6 a Regenerační obličejový olej Supraderm.

Výborným doplňkem péče je také Regenerační maska Mořské řasy, kterou doporučujeme aplikovat 1–2x týdně. Je to krémová maska, kterou není nutné smývat. Stačí ji pouze setřít ubrouskem a zbytek jemně vmasírovat do pokožky. Masku můžeme obohatit o éterické oleje Santal, Cedr himálajský, Citron, Cypřiš, Jalovec, Petitgrain, Kadidlovník, Myrha, Pačuli nebo Meduňka lékařská. Vhodná volba éterických olejů pomůže zlepšit drenážní schopnosti pokožky a zabezpečí kosmetickému prostředku antibakteriální, protizánětlivé a mírné stahující účinky. K péči o mastnou pokožku se také skvěle osvědčuje Pudrová maska Brusinka a  Pudrová maska Acai-červené víno.

 

Pro telefonické objednávky volejte 475 501 348 (Po–Pá: 7.00–15.30 hodin).
Využít můžete také náš e-mail objednavky@originalatok.cz.

Telefonické objednávky

Pevné linky:

+420 475 501 348
 

Mobilní linky:

+420 608 063 204
+420 602 667 860

Po – Pá: 7.00 – 15.30

E-mailové objednávky

objednavky@originalatok.cz

Obchodní oddělení

telefon: +420 475 501 213
objednavky@originalatok.cz

Reklamace

telefon: +420 475 501 202
reklamace@originalatok.cz

Platby

telefon: +420 475 501 355
platby@originalatok.cz